رییس هیات مدیره شرکت تعاونی چاپخانه‌داران مطرح کرد:
اتحادیه نیازمند خانه‌تکانی است


رییس هیات مدیره شرکت تعاونی چاپخانه‌داران گفت: اتحادیه چاپخانه‌داران نیاز به خانه‌تکانی دارد و لازم است یک هیات مدیره که هم توان تجربی و هم توان انجام کارگروهی دارد در راس کار قرار گیرد تا مشکلات صنفی این حوزه رفع شود

رییس هیات مدیره  شرکت تعاونی چاپخانه‌داران گفت: اتحادیه چاپخانه‌داران نیاز به خانه‌تکانی دارد و لازم است یک هیات مدیره که هم توان تجربی و هم توان انجام کارگروهی دارد در راس کار قرار گیرد تا مشکلات صنفی این حوزه رفع شود .

حمید غفاری که عضو علی‌البدل هیات مدیره و پیش از این  و در سالیان طولانی عضو کمیسیون حل اختلاف اتحادیه بود به اخبار چاپ گفت: متاسفانه توان کار گروهی از هیات مدیره اتحادیه سلب شده است و اتحادیه چاپخانه‌داران از یک نهاد صنفی، به‌صورت انحصاری و انفرادی اداره می‌شود .

به گفته وی، همین که رییس اتحادیه با ایراد اتهامات واهی و پرونده‌سازی نسبت به اخلال در فعالیت کمیسیون حل اختلاف اقدام کرد، نشانه روشن خودمحوری در این نهاد صنفی است .

مدیر چاپخانه نور حکمت با اشاره به نامه‌نگاری‌هایی که با هیات مدیره اتحادیه برای حل مشکلات و رفع ابهامات در زمینه کمیسیون حل اختلاف داشته است، گفت: پس از اخلال در کار کمیسیون و درخواست بازرسی از کمیسیون نظارت اتاق اصناف و رسیدگی به پرونده‌سازی صورت گرفته، رییس اتحادیه با توضیحی در حاشیه نامه من که ارتباطی هم به موضوع نداشت، اعلام کرد که رییس اتحادیه می‌تواند کمیسیون را ملغی کند .

غفاری با اشاره به نامه دیگری که فروردین ماه به اعضای هیات مدیره نوشته و خواستار حضور کمیسیون بازرسی و نظارت ماده ۳۹ اتاق اصناف برای بررسی این موضوع شده است هم گفت: در این نامه هم که در دفتر اتحادیه ثبت نشده و رییس اتحادیه بدون طرح در جلسه هیات مدیره و پس از ۱۲ روز طی پاسخی خطاب به من، دوباره اعلام کرده‌اند که رییس اتحادیه تصمیم‌گیرنده اصلی در انحلال کمیسیون است .

غفاری با طرح این ایراد که این نامه اصلا درباره حدود اختیارات رییس اتحادیه نبوده و خطاب به رییس هم نبوده و نباید رییس اتحادیه پاسخ آن را می‌داد و حتی در دفتر اتحادیه هم به ثبت نرسیده، افزود: خواسته اصلی من تشکیل نشستی با حضور نمایندگان کمیسیون ماده ۳۹ اتاق اصناف برای بررسی اتهام وارده به دو عضو کمیسیون بوده و در نتیجه ارتباطی به اختیارات رییس اتحادیه ندارد .

غفاری با اشاره به مشکلاتی از این دست که اتحادیه صنف چاپ و به‌دنبال آن فعالان صنفی را بسیار آزرده‌خاطر کرده و رضایتی در این حوزه در میان فعالان دیده نمی‌شود، گفت: فعالان و همکاران صنفی ما خواستار اتحادیه‌ای قوی، پاسخگو، برنامه‌ریز و پیگیر حل مشکلات این حوزه است .

به گفته مدیر چاپ نورحکمت، با وجود مشکلات عدیده‌ای که گریبان این صنعت پرسابقه را گرفته است، ضرورت وجود نهادی که بتواند با دوندگی و پیگیری و برگزاری نشست‌هایی با مدیران دولتی و خصوصی و حتی تجار و بازرگانان مشکلات تامین مواد اولیه و امور مالیاتی و کارفرمایی را  رفع کند، بیش از پیش احساس می‌شود و امیدواریم پایان این دوره از فعالیت هیات مدیره، با هیات مدیره‌ای کارآمد و توانمند، مشکلات کنونی برطرف شود .

غفاری انتخابات پیش‌رو را همچون همه عرصه‌های کنونی کشور حساس و اثرگذار دانست و خواستار حضور حداکثری فعالان برای تعیین سرنوشت چهارساله این صنف شد .منتشر شده توسط اخبار چاپ در تاریخ ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: