معاون امور صنایع وزیر صنعت خبر داد:
خودکفایی در تولید کاغذ بسته‌بندی


معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام‌کرد : در تولید بسیاری از انواع ‌کاغذ و مقواهای پرمصرف از جمله کاغذ تیشو و کاغذ بسته‌بندی ( لاینر و فلوتینگ ) سیاست «تولید و واردات» را ظرف ۵ سال به «تولید و صادرات» رسانده‌ایم و در این حوزه کشور به خودکفایی رسیده است

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام‌کرد : در تولید بسیاری از انواع ‌کاغذ و مقواهای پرمصرف از جمله کاغذ تیشو و کاغذ بسته‌بندی ( لاینر و فلوتینگ ) سیاست «تولید و واردات» را ظرف ۵ سال به «تولید و صادرات» رسانده‌ایم و در این حوزه کشور به خودکفایی رسیده است .

به گزارش شاتا، فرشاد مقیمی در راستای فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درگفت و گو با شبکه خبر گفت: خودکفایی در زمینه انواع کاغذ در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است و در تولید انواع کاغذهایی که وزارت متبوع سیاست‌گذار بوده است از جمله کاغذ تیشو، روند تولید افزایشی بوده است . تولید تیشو در سال 97 به بیش از 153 هزار تن رسیده و 10 هزار تن نیز صادر شده است .

مقیمی در خصوص کاغذهای بسته‌بندی نیز توضیح داد : با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده برای افزایش تولید کاغذ بسته‌بندی (لاینر و فلوتینگ) علاوه بر تامین نیاز کشور 188 هزار تن صادر شده است .

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با تاکید بر پیگیری اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص وضعیت کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه گفت : سیاستگذاری در حوزه کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت نبوده و به تازگی توافقاتی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت بهبود وضعیت تولید صورت گرفته است .

به گفته مقیمی در این حوزه اقداماتی در دستور کار قرار گرفته است و توسعه تولید و جایگزینی صادرات به جای واردات با توجه فرمایشات مقام معظم رهبری با جدیت و سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد .

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان با تاکید بر همکاری بین دستگاه‌ها برای تحقق افزایش تولید خاطر نشان کرد: افزایش تولید نیاز به مساعدت و همکاری‌های سایربخش های دولتی موثر در این زمینه از جمله وزارت جهاد کشاورزی از نظر مساعدت در زمینه تسهیل در واردات چوب با پوست و زراعت چوب، سازمان امور مالیاتی و مجلس شورای اسلامی در زمینه تسریع در تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده که پیش‌بینی‌های معافیت مالیات بر ارزش افزوده چوب، خمیر کاغذ و کاغذ باطله درآن منظور شده است .منتشر شده توسط شاتا در تاریخ ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۵ ارديبهشت


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: