مدیر فروش شرکت زرین نگار:
مسوولان درک صحیحی از مسایل تولید ندارند


عدم درک صحیح مسوولان از تولید، مهمترین مسایل پیش روی اکثر مجموعه های تولیدی است.

 به گزارش اخبار چاپ و به نقل از خبرگزاری هنر بسته بندی، مدیر فروش شرکت زرین نگار در این موردگفت: نرخ سود تسهیلاتی که هم اکنون این واحد یا واحدهای مشابه به ناچار مجبور به پذیرش آن هستند فاصله ای فاحش با واقعیات تولید دارد بنابراین شرایط اعطای تسهیلات در حال حاضر اثر درمانی ندارد و به مرور زمان باعث تعطیلی واحدهای تولیدی خواهد شد.

 امیرنورایی افزود: علاوه بر این، عدم همکاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی (ضمن توجه به توصیه هایی که به صورت مداوم و مستمر مبنی بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی می شود)، تحمیل هزینه های بسیار هنگفت از جمله هزینه های غیر منطقی برای برقراری انشعاب و اشتراک آب، برق و گاز صنایع و صدور قبوض نجومی برای تولیدکنندگان و یا کارشکنی در زمینه اختصاص زمین مناسب و ... نیز از عوامل بسیار موثر در عدم موفقیت سرمایه گذاران بخش خصوصی به شمار می رود. وی ادامه داد: از همه مهمتر نوسانات ارز نیز روی قیمت مواد اولیه حتی موادی که در داخل تولید می شوند، اثرگذاری زیادی دارد در نهایت روی قیمت نهایی تاثیر قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

وی به زمینه فعالیت شرکت اشاره کرد و بیان داشت: شرکت ما از سال 1390 با سرمایه گذاری بخش خصوصی و اشتغال زایی برای 10 نفر در زمینه تولید ظروف بسته بندی فلزی با بهره گیری از برترین تکنولوژی روز دنیا شروع به فعالیت کرد و با بهره مندی از قالب های متنوع که تمامی آنها در داخل کشور ساخته می شوند، توانسته سهمی از نیاز کشور به این قبیل ظروف را تامین کند.

 نورایی گفت: ظروف تولیدی این مجموعه از جنس آهن قلع اندود ( Tinplate ) برای بسته بندی بعضی مواد غذایی مانند شیرینی، شکلات، گز، سوهان، خشکبار، حبوبات، زعفران، هل، ادویه ، چای، مسقطی و...گزینه مناسبی به عنوان یک بسته بندی محکم و زیبا است. همچنین قسمت بیرونی این جعبه ها با طرح های اختصاصی مشتریان چاپ می شود.

 وی به مزایای این ظروف از جمله زیبایی منحصر به فرد، گرید خوراکی ، ضریب بهداشت و ایمنی بالا ، مقاومت در برابر نفوذ آب و هوا و گرد و خاک ، قابلیت استفاده مجدد ، حمل آسان و قابلیت حفظ طراوت و تازگی محصول و قابل بازیافت بودن اشاره کرد و افزود: در اجرای سیاست های کلی شرکت، تا پایان سال جاری قالب های جدیدی سفارش داده شده که با توجه به ابعاد، اندازه و دیگر مشخصات، سلایق مشتریان را جوابگو خواهد بود.

این ظروف با دارا بودن خواص کم نظیر از جمله گرید خوراکی ، دربی که کاملاً به روی بدنه چفت می شود ، قابلیت استفاده مجدد و قابل بازیافت بودن به طور یقین رضایت مشتریان را جلب خواهند کرد به علاوه اینکه قسمت میانی درب این جعبه ها مواد پلاستیکی شفافی تزریق شده که داخل جعبه قابل مشاهده است.

وی عملکرد شرکت را قابل قبول ارزیابی و تصریح کرد: با وجود شرایط اقتصادی سال های اخیر، وضعیت شرکت به یاری خدا مناسب بوده که بارزترین دلیل آن همکاری گروهی کل اعضای شرکت، تلاش مستمر و پیگیرانه برای رسیدن به اهداف و رویکردها است که امیدواریم با توجه به شرایط اقتصادی اخیر، صنعت بسته بندی برای رشد و بهبود گام های مثبتی بردارد.

 وی برای بهتر شدن وضعیت اقتصادی کشور پیشنهاد داد : اگر چه وضعیت بسته بندی در سال های اخیر رو به بهبود بوده اما هنوز فاصله زیادی تا شرایط ایده آل داشته و در این صنعت دچار ضعف های چشمگیر هستیم که باید فرهنگ سازی لازم برای توسعه صنعت بسته بندی انجام گیرد.

نورایی ادامه داد: همانطور که شاهد هستیم خیلی از محصولات کشورهای دی