کمپ طراحی با همکاری گروه طراحی صنعتی دانشگاه هنر برگزار می کند
طراحی بسته بندی و نام تجاری


کمپ طراحی با همکاری گروه طراحی صنعتی دانشگاه هنر، اولین دوره از مسابقات سراسری کمپ طراحی را برگزار می‌کند.این مسابقه در دو بخش کمپ اصلی و کمپ یک روزه طراحی برگزار می‌گردد.

اخبار چاپ: کمپ طراحی با همکاری گروه طراحی صنعتی دانشگاه هنر، اولین دوره از مسابقات سراسری کمپ طراحی را برگزار می‌کند.این مسابقه در دو بخش کمپ اصلی و کمپ یک روزه طراحی برگزار می‌گردد.
* کمپ اصلی:
موضوع مسابقه کمپ اصلی: طراحی بسته بندی و نام تجاری برای زیورآلات
بسته‌های مورد نیاز بسته بندی هایی هستند که به همراه محصول داخل آن به مشتری نهایی (مصرف کننده) تحویل داده می‌شوند. در طراحی باید مواردی چون قابلیت هدیه دادن، قابلیت قرارگیری پشت ویترین و در کل جذابیت بصری و عملکردی رعایت شوند. لازم به ذکر است که انتخاب متریال آزاد و به عهده طراح است.
هر طراح باید طرح خود را در 3 سایز کوچک بزرگ و متوسط ارائه دهد. در واقع طراح باید یک مجموعه سه تایی از سایزهایی که به آنها اشاره شد را ارائه دهد.
در کنار این مجموعه سه تایی بسته بندی، می بایست یک نام تجاری (برند) نیز برای این محصولات انتخاب شود. این مجموعه سه تایی طرح ها به همراه نام تجاری، یک اثر محاسبه می‌گردند و در تعداد آثار ارسالی توسط هر طراح محدودیتی وجود ندارد. شرکت در مسابقه نیز برای عموم طراحان آزاد است.
معیارهای داوری:
- نوآوری در فرم و عملکرد
- قابلیت تولید انبوه (ترجیحا در بازار داخل)
- مقرون به صرفه بودن و توجیه اقتصادی
- نوآوری در ارائه نام تجاری زیورآلات برای بازار جهانی
- هماهنگی برند با بسته های طراحی شده
جوایز مسابقه:
نفر اول: تبلت اپل Apple iPad 3G wifi 64G
نفر دوم: تبلت اپل Apple iPad 3G wifi 32G
نفر سوم: تبلت اپل Apple iPad 3G wifi 16G
نحوه ارسال طرح ها:
برای هر طرح باید 4 فایل تصویری با نام های زیر ارسال نمایید.
- یک فایل با نام A برای بسته بندی سایز کوچک (jpeg، 1200 in 1600 pixel landscape، 72 dpi، RGB)
- یک فایل با نام B برای بسته بندی سایز متوسط (jpeg، 1200 in 1600 pixel landscape، 72 dpi، RGB)
- یک فایل با نام C برای بسته بندی سایز بزرگ (jpeg، 1200 in 1600 pixel landscape، 72 dpi، RGB)
- یک فایل با نام Poster که در آن هر 3 سایز به همراه نام تجاری تعیین شده و توضیحات طراح ارائه شده باشند (jpeg، 35 in 50 cm landscape، 300 dpi، RGB)
ارسال طرح ها به صورت آنلاین انجام می شود.
آخرین مهلت ارسال طرح ها: دوشنبه 2 اسفند 1389
تمامی طرح های ارسالی پس از بسته شدن زمان مسابقه در گالری کمپ طراحی قرار خواهند گرفت.
قوانین مسابقه:
- مالکیت طرح باید از آن شخص ارسال کننده آن باشد و مسئولیت هر گونه سوء استفاده از طرح های دارای کپی رایت به عهده شخص ارسال کننده طرح می‌باشد. طرح هایی که شائبه کپی برداری در مورد آنها وجود داشته باشد از مسابقه حذف خواهند شد.
- روی فایل های A و B و C نباید نام طراح و یا نام گروه طراحی وجود داشته باشد و در فایل Poster نیز صرفا باید نام تجاری (برند) تعیین شده با توضیحات طراح وجود داشته باشد. در صورت عدم رعایت این بند، طرح شما از دور مسابقه حذف خواهد شد.
- کلیه حقوق مادی و معنوی طرح های اول تا سوم که جایزه دریافت می‌کنند پس از دریافت جایزه، متعلق به گروه طراحی و برنامه ریزی دایره (CIRCLE iDEA) خواهد بود و کلیه حقوق مادی و معنوی سایر طرح ها متعلق به طراحان آنها خواهد بود و تنها کمپ طراحی اجازه خواهد داشت، طرح ها را در هر مکان، توسط هر شخص و به هر شیوه‌ای با حفظ نام و حقوق طراحان آنها، به نمایش بگذارد.
- کمپ طراحی مسئولیتی در قبال سوء استفاده احتمالی اشخاص حقیقی و حقوقی از طرح های ارسالی که در کمپ طراحی به نمایش درخواهند آمد نمی‌پذیرد، اما در صورت بروز چنین مشکلی تمامی سعی خود را برای حمایت از حقوق طراح به کار خواهد بست.
- محتوای طرح های ارسالی باید مطابق با ضوابط و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
* کمپ یک روزه:
این بخش در قالب مسابقه یک روزه برگزار خواهد شد و شرکت در مسابقه برای عموم طراحان آزاد است و همه می‌توانند به صورت گروهی و یا انفرادی در مسابقه شرکت کنند. موضوع نیز در روز مسابقه اعلام می‌شود.
مکان برگزاری: تهران، خیابان ولیعصر، روبروی خیابان بزرگمهر، دانشگاه هنر، دانشکده هنرهای کاربردی
زمان ثبت نام: 23 بهمن تا 6 اسفند 1389
زمان مسابقه: یکشنبه 8 اسفند 1389، ساعت 8 صبح
جوایز:
نفر اول: Apple iPod touch 32G
نفر دوم: Apple iPod touch 16G
نفر سوم: Apple iPod touch 8G
ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود و لینک ثبت نام 23 بهمن ماه در صفحه مربوط به مسابقه، در وب سایت DesignCamp.ir فعال خواهد شد.
اختتامیه و اهدای جوایز هر دو بخش (کمپ اصلی و کمپ یک روزه): یکشنبه 8 اسفند 1389
مکان: تهران، خیابان ولیعصر، روبروی خیابان بزرگمهر، دانشگاه هنر، دانشکده هنرهای کاربردی تالار فارابی، ساعت 17
حامیان اولین دوره مسابقه کمپ طراحی:
گروه طراحی صنعتی دانشگاه هنر، مرکز طراحی و برنامه ریزی دایره، گروه تبلیغاتی دکورینو، استودیو طراحی سان مد، انجمن علمی طراحی صنعتی دانشگاه هنر، وب سایت کافه دیزاین

منتشر شده در تاریخ ۱۳۸۹ يکشنبه ۱۷ بهمن


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: